PERFORMANS
SÜRÜŞ DENEYİMİ.

BOM Akademi Performans Sürüş Eğitimi’nin hedefi, trafikte hayat kurtaracak önemli bilgiler öğrenmenizin dışında eğitmenlerimiz ile eğlenceli ve heyecan verici bir deneyim yaşayarak unutamayacağınız bir gün geçirmenizdir.

İleri sürüş tekniklerini ve trafikte karşılaşabileceğiniz tehlikeleri güvenli bir ortamda eğitmenlerimiz eşliğinde tecrübe edebileceksiniz. Pist üzerinde yüksek hızlarda otomobili kontrol altında tutmak, sürüş dinamiğini daha iyi ve dengeli hale getirmek, zamanında ve doğru frenleme yapabilmek, direksiyon hakimiyetini arttırmak ve daha güvenli hale getirmek.

• Eğitime Katılım Şartları
Katılımcıların en az 3 yıllık ehliyete sahip olması ve aktif otomobil kullanması veya BOM Akademi Güvenli Sürüş Deneyimine katılmış olması gerekmektedir.

• Eğitim Otomobilleri
BMW 3 Serisi

• Eğitim Lokasyonu
İzmit Körfez Pisti

• Eğitim Süresi
Tam Gün* Katılımcı sayısı kontenjanlarla sınırlıdır. Detaylı bilgi almak için 0850 755 04 06 no’lu iletişim merkezimizi arayabilir veya ön kayıt formunu doldurabilirsiniz.
Teorik Dersler Pratik Dersler Eğitim Programı
Defansif ve Performanslı Sürüş
Defansif ve performanslı sürüş ile ilgili temel prensipler ve dikkat edilmesi gereken ana konular.
Lastikler
Lastikler hakkında bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken konular, rutin olarak yapılması gereken kontroller.
Fren yapma ve vites değiştirme
Doğru şekilde fren yapma yöntemleri, vites değişimlerinde dikkat edilmesi gereken konular.
Sürüş çizgisi
Kuru zeminlerde ve karlı, yağmurlu gibi kaygan zeminlerde özellikle viraj alırken ve yüksek süratlerde otomobil kullanırken, viraj üzerinde otomobilinizin tekerleklerinin takip etmesi gereken ideal çizgi hakkındaki bilgiler.
Yol tutuş dinamikleri
Otomobilin, verdiğiniz gaz-fren-direksiyon hareketleri gibi girdilere olan tepkilerinin dinamik karakterleri ve buna bağlı olarak yola iyi tutunmasına ya da yoldan kayarak, savrularak tehlikeli durumların oluşmasına neden olan etkenler.
ABS, TC, DSC gibi elektronik destek sistemleri
Sıkça duyduğumuz ve artık bir çoğu standart olarak sunulan elektronik destek sistemlerinin çalışma prensipleri ve doğru şekilde kullanımı.
Yarış Pistinde;
Slalom - Direksiyon hakimiyeti - Fren
Sabit ve değişken aralıklarla dizilen kukaların arasında sürüş gerçekleştirilerek, teorik derste anlatılan tekniklerin uygulanması ile sert kaçış manevraları ve doğru direksiyon, gaz ve fren kullanımının eğitim otomobillerimiz ile pratik yapılması.
İdeal sürüş çizgisi
Performanslı ve hızlı sürüş esnasında otomobilimizin virajları en güvenli ve en hızlı şekilde almasını sağlamak amacı ile lastiklerin takip etmesi gereken ideal yol çizgisi anlatımının pratik uygulaması yapılacaktır. Bu çizgi aynı zamanda yarış çizgisi olarak da adlandırılmaktadır. Uygulama yarış pistinde eğitim otomobillerimiz ile yapılacaktır.
Viraj alma
Teorik derste anlatılan, virajları en hızlı ve güvenli şekilde dönmemizi sağlayan önemli konuların aynı anda uygulanarak pratik edileceği ve önünüzdeki eğitmen otomobilini takip ederek yapılması gerekenleri en iyi şekilde anlamanızı sağlayacak pratik uygulamadır. Uygulama sırasında yanınızda oturacak olan eğitmenlerimiz de sizleri doğru şekilde yönlendirecektir. Uygulama yarış pistinde eğitim otomobillerimiz ile yapılacaktır.
Patinaj kontrolü
Lastiklerin yola tutunmasını azaltarak, otomobilin kontrolünün kaybedilmesindeki önemli etkenlerden biri olan ve patinaj ile ilgili pratik uygulamalar eğitim otomobillerimiz ile yapılacaktır.
Zamanlama
Teorik ve pratik derslerde öğrendiklerinizin doğru uygulanması ve iyi bir sonuç alınması için gerekli olan en önemli etken olan "zamanlama" tüm uygulamalarımızda eğitmenlerimiz tarafından özellikle üzerinde durulan konulardandır.
  PERFORMANS SÜRÜŞ EĞİTİMİ PROGRAMI
  09:30 - 10:00  ALANA VARIŞ VE KAHVALTI
  10:00 – 10:30  TEORİK EĞİTİM
  10:30 – 10:45  KAHVE MOLASI
  10:45 - 12:45  EĞİTİM İSTASYONLARI
  12:45 - 13:45  ÖĞLE YEMEĞİ
  13:45 - 14:45  PİST SÜRÜŞÜ 1
  14:45 - 15:00  KAHVE MOLASI
  15:00 - 16:00  PİST SÜRÜŞÜ 2
  16:00 - 16:15  KAHVE MOLASI
  16:15 – 17:00  BMW TAXI DRIVE
  17:00 - 17:30  SERTİFİKA VE ÖDÜL TÖRENİ
  17:35  ALANDAN AYRILIŞ

* Eğitim programındaki saat aralıkları katılımcı adedine göre değişiklik gösterebilir.

BENİ BİLGİLENDİRİN
Performans Sürüş Eğitimi ile ilgili gelişmelerden öncelikli olarak haberdar olmak isterseniz, aşağıdaki bilgilendirme formunu doldurmanız yeterli. Ayrıca 0850 755 04 06 no’lu iletişim merkezimiz ile temasa geçebilirsiniz.

Kişisel Bilgiler
İletişim Bilgileri
İletilecekler
Kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında aydınlatma metnini buradan inceleyebilirsiniz.

BOM Motor Sporları ve Ticaret A.Ş.’nin güncel haberleri, fırsatları ve etkinliklerinden haberdar olmak için ileti almak ister misiniz?

Evet Hayır
(*) işareti olan alanlar zorunludur.