KURUMSAL

BİZ KİMİZ?

Borusan Otomotiv Motorsport, 2008 yılında Türkiye'de motor sporlarının gelişimine ve Türkiye'nin yurt dışında tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla Borusan Otomotiv tarafından kurulmuştur.

Milli Sporculardan oluşan ekibi ile Türkiye dışında; Brezilya, Meksika, İspanya, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Portekiz, İngiltere, Almanya, İtalya, Japonya, Macau, Avusturya, İsveç, Yunanistan, Slovakya, Birleşik Arap Emirlikleri, Hırvatistan, Macaristan, Belçika olmak üzere 4 kıtada, 20 farklı ülkede, 32 farklı pistte 300'den fazla yarışta start almıştır.

Borusan Otomotiv Motorsport, yurt içinde 10 Türkiye Pilotlar Şampiyonluğu ve 4 Takımlar Şampiyonluğu, yurt dışında WTCC (Dünya Şampiyonası) Takımlar beşinciliği, ETCC (Avrupa Kupası) Pilotlar ikinciliğini ve İtalya Endurance Champions Cup Pilotlar Şampiyonluğu elde etmiştir.

Borusan Otomotiv Motorsport bünyesinde sosyal sorumluluk bilinci ile kurulan BOM Akademi, 2015 yılından itibaren TOSFED ve GSGM lisanslı eğitim kurumu olarak 2000’den fazla katılımcısına sertifikalarını teslim etmiştir.

PROGRAMIN AMACI NEDİR?

Borusan Otomotiv müşterilerine ve diğer tüm katılımcılarımıza;
- Performans Sürüş Eğitimi,
- Defansif Sürüş Eğitimi,
- Kar ve Buz Sürüş Eğitimi ve
- Motor Sporları
ile ilgili 4 ana konuda hazırlanmış güvenli ve eğitici olduğu kadar eğlenceli olması da hedeflenmiş ileri düzeyde sürüş deneyimi programlarıdır.
Katılımcılar gün sonunda TOSFED (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) eğitim sertifikasına sahip olacaklardır.

EĞİTİME NASIL KATILIRSINIZ?

İletişim merkezimizi arayarak, kayıt formunu doldurarak, e-posta göndererek ya da Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’ndan bilgi alarak eğitimlerimize kayıt olabilirsiniz.

Ayrıca, grup katılımcıları için özel koşullarımızı öğrenmek için lütfen bizimle temas kurun.
İletişim merkezi: 0850 360 5555
E-posta: info@bomakademi.com

Banka Hesap No:
Ağaçkakan Motor Sporları Tic Ltd Şti hesabı
TL IBAN: TR 07 0006 2000 1400 0006 2944 19
İbrahim Okyay
1969 doğumlu İbrahim Okyay, Motor Sporları kariyerine 1992 yılında başladı. Pist, Ralli ve Tırmanma yarışlarında toplam dokuz kez Türkiye Şampiyonluğu'na ulaştı.

Milli sporcumuz, 2008 senesinde FIA WTCC’yi (Dünya Binek Otomobiller Şampiyonası) takip ederek ülkemize WTCC takımlarda 5.lik ve 2010'da FIA ETCC’de (Avrupa Binek Otomobiller Kupası) genel klasman 4.lüğü dışında 2011'de Almanya'da, Borusan Otomotiv Motorsport'un ve ülkemizin ilk WTCC kupası olan Jay-Ten kupası birinciliğini kazandırdı.

John Haugland Winter Rally School ve Jim Russell Racing School’dan eğitim alan İbrahim Okyay, TOSFED Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Sportif Sürücü, İleri Sürücü ve Defansif Sürücü Eğitmen A Lisansına sahiptir. Borusan Otomotiv Motorsport’ta takım sorumlusu ve yarış pilotu olarak görevine devam etmektedir.
Ahmet Köseleci
1979 doğumlu Ahmet Köseleci Motor Sporları kariyerine 2004 yılında yarış pilotluğu ile başlamıştır. Makine mühendisi olan Ahmet Köseleci 2010-2014 yılları arasında, ülkemizin en iddialı spor otomobil projesi olan Onuk Cars’ta yönetici olarak görev almıştır. Ahmet Köseleci aynı zamanda 2005 yılından itibaren çeşitli eğitim kurumlarında, sürüş eğitmeni olarak görev almaktadır.

TOSFED Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu İleri Sürücü ve Defansif Sürücü Eğitmen B Lisansına sahip olan Ahmet Köseleci, BOM Akademi’de proje sorumlusu ve Borusan Otomotiv Motorsport takımında takım yöneticisi olarak görev almaktadır.
Hakan Değerli
1967 Almanya doğumlu Hakan Değerli ileri sürüş eğitmenlik kariyerine 1996 yılında BMW AG Münih’te başlamıştır. 2000 yılında Borusan Otomotiv eğitim departmanı bünyesinde başladığı görevine sürüş, ürün ve zırhlı otomobiller eğitimleriyle devam etmektedir. Geride kalan 18 yılda birçok eğitimin başarıyla hayata geçirilmesine katkı sağlayan Hakan Değerli, Borusan Otomotiv’in eğitim departmanındaki görevinin yanı sıra 2016 yılı itibariyle BOM Akademi eğitmen kadrosuna katılmış olup, performans, drift, ileri ve defansif sürüş eğitimi vermeye devam etmektedir.