KURUMSAL

BİZ KİMİZ?

Borusan Otomotiv Motorsport, 2008 yılında, Türkiye'de motor sporlarının gelişimine ve Türkiye'nin yurt dışında tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla Borusan Otomotiv tarafından kurulmuştur. Takım 4 kıtada, 20 farklı ülkede, 36 farklı pistte ve 370 'e yakın yarışta start almış, İtalya 3 H Endurance Champions Cup dahil olmak üzere 16 şampiyonluk kazanmıştır.

Borusan Otomotiv Motorsport, WTCC ile ülkemizin FIA Dünya Şampiyonası'nı takip eden ilk ve tek Türk takımı olduğu gibi, Dubai 24 H ile Endurance serilerinde yarışan ilk Türk takımı olarak ülkemizdeki motorsporları takımları arasında ayrıcalıklı bir yere sahiptir. BOM 2020 yılında kazanılan GT4 Avrupa Seris PRO-AM kategorisi ikinciliği ile başarılarına bir yenisini eklemiştir.

Borusan Otomotiv Motorsport bünyesinde sosyal sorumluluk bilinci ile kurulan BOM Akademi, 2015 yılından itibaren TOSFED ve GSGM lisanslı eğitim kurumu olarak 2000'den fazla katılımcıya sertifikalarını teslim etmiştir.

2018 yılında kurulmuş olan BOM E-Team, GT Kupası sonucunda seçilmiş olan BOM E-Team, 2019'da ülkemizi uluslararası arenada temsil etmiştir. BOM E Team, 2020 yılında da e sporcuları ile ülkemizi uluslararası arenada temsil etmeye devam etmektedir.

Takım ayrıca 2020 sezonunda start alan BOM Karting projesi ile çocuk ve genç sporculara destek vererek ülkemizde motor sporlarının gelişimine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

PROGRAMIN AMACI NEDİR?

Borusan Otomotiv müşterilerine ve diğer tüm katılımcılarımıza;
- Performans Sürüş Eğitimi,
- Defansif Sürüş Eğitimi,
- Kar ve Buz Sürüş Eğitimi ve
- Motor Sporları
ile ilgili 4 ana konuda hazırlanmış güvenli ve eğitici olduğu kadar eğlenceli olması da hedeflenmiş ileri düzeyde sürüş deneyimi programlarıdır.
Katılımcılar gün sonunda TOSFED (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) eğitim sertifikasına sahip olacaklardır.
İbrahim Okyay
1969 doğumlu İbrahim Okyay, Motor Sporları kariyerine 1992 yılında başladı. Pist, Ralli ve Tırmanma yarışlarında toplam dokuz kez Türkiye Şampiyonluğu'na ulaştı.

Milli sporcumuz, 2008 senesinde FIA WTCC’yi (Dünya Binek Otomobiller Şampiyonası) takip ederek ülkemize WTCC takımlarda 5.lik ve 2010'da FIA ETCC’de (Avrupa Binek Otomobiller Kupası) genel klasman 4.lüğü dışında 2011'de Almanya'da, Borusan Otomotiv Motorsport'un ve ülkemizin ilk WTCC kupası olan Jay-Ten kupası birinciliğini kazandırdı.

John Haugland Winter Rally School ve Jim Russell Racing School’dan eğitim alan İbrahim Okyay, TOSFED Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Sportif Sürücü, İleri Sürücü ve Defansif Sürücü Eğitmen A Lisansına sahiptir. Borusan Otomotiv Motorsport’ta takım sorumlusu ve yarış pilotu olarak görevine devam etmektedir.
Ahmet Köseleci
1979 doğumlu Ahmet Köseleci Motor Sporları kariyerine 2004 yılında yarış pilotluğu ile başlamıştır. Makine mühendisi olan Ahmet Köseleci 2010-2014 yılları arasında, ülkemizin en iddialı spor otomobil projesi olan Onuk Cars’ta yönetici olarak görev almıştır. Ahmet Köseleci aynı zamanda 2005 yılından itibaren çeşitli eğitim kurumlarında, sürüş eğitmeni olarak görev almaktadır.

TOSFED Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu İleri Sürücü ve Defansif Sürücü Eğitmen B Lisansına sahip olan Ahmet Köseleci, BOM Akademi’de proje sorumlusu ve Borusan Otomotiv Motorsport takımında takım yöneticisi olarak görev almaktadır.
Hakan Değerli
1967 Almanya doğumlu Hakan Değerli ileri sürüş eğitmenlik kariyerine 1996 yılında BMW AG Münih’te başlamıştır. 2000 yılında Borusan Otomotiv eğitim departmanı bünyesinde başladığı görevine sürüş, ürün ve zırhlı otomobiller eğitimleriyle devam etmektedir. Geride kalan 18 yılda birçok eğitimin başarıyla hayata geçirilmesine katkı sağlayan Hakan Değerli, Borusan Otomotiv’in eğitim departmanındaki görevinin yanı sıra 2016 yılı itibariyle BOM Akademi eğitmen kadrosuna katılmış olup, performans, drift, ileri ve defansif sürüş eğitimi vermeye devam etmektedir.