KAR VE BUZ
SÜRÜŞ EĞİTİMİ.

Tamamen donmuş, Kars Çıldır gölünde, buz üzerinde, en gerçekçi ve eğlenceli ortamda sınırların zorlandığı unutulmaz bir deneyimi ve atmosferi garanti ediyoruz.

BOM Akademi Kar ve Buz Sürüş Eğitimi, her yıl Şubat ayı içinde tamamen donmuş olan Çıldır Gölü üzerinde verilmektedir. Buz kalınlığının günlük olarak elektronik cihazlarla ölçüldüğü pistimiz, 40-60 cm aralığında kalınlığa sahip buz zeminin üzerinde son derece güvenli ve bir o kadar da eğlenceli bir ortamda limitlerin zorlanabildiği, otomobillerin ve SUV araçlarının performanslarının sınanabildiği mükemmel bir doğal ortamdır.

En amatör sürücülerden, en profesyonel yarış pilotlarına kadar eğitim verilebilen parkurumuz eğitici olduğu kadar, çevresindeki tarihi ve turistik alanlar sayesinde büyülü bir atmosfer sunmaktadır. Fiyatımıza, uçak bileti, tüm transferler, Sarıkamış’ta 5 yıldızlı kayak otelinde 3 gece 4 gün tam pansiyon konaklama, rehber eşliğinde şehir-tarihi mekanlar turu ve buz üstünde sürüş eğitimi dahildir. Katılımcıların ehliyet sahibi olması gerekmektedir. Diğer talepleriniz için lütfen bizimle irtibata geçin.

Kar ve Buz Sürüş Eğitimi fiyatı 5.950 TL + KDV

*Katılımcı sayısı kontenjanlarla sınırlıdır. Detaylı bilgi almak için 0 850 360 5555 no’lu iletişim merkezimizi arayabilir veya ön kayıt formunu doldurabilirsiniz.
Teorik Dersler Pratik Dersler Eğitim Programı
Sınıf Ortamında
Kar ve Buz üstünde sürüş ile ilgili bilinmesi gerekenler
Kar ve buz üstünde otomobil kullanırken dikkat edilmesi gereken konular.
Lastikler
Lastikler hakkında bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken konular, rutin olarak yapılması gereken kontroller.
Fren yapma ve vites değiştirme
Doğru şekilde fren yapma yöntemleri, vites değişimlerinde dikkat edilmesi gereken konular.
Sürüş çizgisi
Özellikle karlı, yağmurlu gibi kaygan zeminlerde özellikle viraj alırken ve yüksek süratlerde otomobil kullanırken, viraj üzerinde otomobilinizin tekerleklerinin takip etmesi gereken ideal çizgi hakkındaki bilgiler.
Yol tutuş dinamikleri
Otomobilin, verdiğiniz gaz-fren-direksiyon hareketleri gibi girdilere olan tepkilerinin dinamik karakterleri ve buna bağlı olarak yola iyi tutunmasına ya da yoldan kayarak, savrularak tehlikeli durumların oluşmasına neden olan etkenler.
ABS, TC, DSC gibi elektronik destek sistemleri
Sıkça duyduğumuz ve artık bir çoğu standart olarak sunulan elektronik destek sistemlerinin çalışma prensipleri ve doğru şekilde kullanımı.
Kar ve Buz üstünde sürüş ile ilgili bilinmesi gerekenler
Kar ve buz üstünde otomobil kullanırken dikkat edilmesi gereken konuların sözlü ve görsel sunumla anlatılması.
Eğitim pistinde
Direksiyon hakimiyeti
İki geniş daire oluşturacak şekilde dizilmiş kukalar etrafında 360 derece dönüş manevrası ve iki dairenin etrafında 8 çizer gibi dönüş manevraları ile doğru direksiyon, gaz ve fren kullanımının eğitim otomobillerimiz ile pratik yapılması.
Kar ve buz üstünde otomobil kullanma
Donmuş göl üzerinde hazırlanan yaklaşık 2 km’lik özel parkurumuzda teorik derste anlatılan konuların ve özellikle karlı, buzlu zeminlerde dikkat edilmesi gereken konuların eğitmenler eşliğinde kurs otomobilleri ile pratik yapılması. Katılımcılarımızın normal koşullarda nadiren karşılaşacağı bu doğal ortamda sürüş tecrübeni arttırmaları için parkurda en az 10 tur eğitim otomobillerimizi kullanmaları sağlanacaktır.
İdeal sürüş çizgisi
Özellikle virajlarda, lastiklerin takip etmesi gereken ideal yol çizgisinin kullanılması daha az direksiyon hareketi ile otomobilin yol tutuş performansının korunması anlamına gelmektedir. Bu tekniklerin eğitim otomobillerimiz ile pratik yapılması.
Patinaj kontrolü
Lastiklerin yola tutunmasını azaltarak, otomobilin kontrolünün kaybedilmesindeki önemli etkenlerden biri olan ve patinaj ile ilgili uygulamaların eğitim otomobillerimiz ile pratik yapılması.
Zamanlama
Teorik ve pratik derslerde öğrendiklerinizin doğru uygulanması ve iyi bir sonuç alınması için gerekli olan en önemli etken olan "zamanlama" tüm uygulamalarımızda eğitmenlerimiz tarafından özellikle üzerinde durulan konulardandır.
1. Grup eğitim Programını İndirmek İçin Tıklayınız!

2. Grup eğitim Programını İndirmek İçin Tıklayınız!


Program detayları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Telefon: 0 850 360 5555

E-Posta: info@bomakademi.com

ÖN KAYIT FORMU
En yakın kar ve buz sürüş eğitimine katılmak için aşağıdaki formu doldurabilir ya da 0 850 360 5555 no’lu iletişim merkezimiz ile temasa geçebilirsiniz.
Lütfen katılmak istediğiniz zaman aralığını “Mesajınız” kısmında belirtiniz.