PERFORMANS
SÜRÜŞ EĞİTİMİ.

Deneyimli ve sportif otomobil kullanmayı seven, özellikle yüksek performanslı ya da spor otomobil sahibi sürücüler için tasarlanmış, eğitici olduğu kadar eğlenceli bir programdır.

BOM Performans Sürüş Eğitimi’nin hedefi, trafikte hayat kurtaracak önemli bilgiler öğrenmenizin dışında profesyonel yarış pilotlarımız ile eğlenceli ve heyecan verici bir deneyim yaşayarak unutamayacağınız bir gün geçirmenizdir.

Trafikte yaşayamadığınız deneyimleri ve ileri sürüş tekniklerini güvenli bir ortamda eğitmenlerimiz eşliğinde tecrübe edeceksiniz. Eğitimler Körfez Yarış Pisti’nde BMW 3 Serisi otomobillerimiz ile verilecektir.

Katılımcıların en az 3 yıllık ehliyete ya da BOM Akademi Defansif Sürüş Eğitimi sertifikasına sahip olması gerekmektedir.

Performans Sürüş Eğitimi Fiyatı 2.450 tl + KDV

*Katılımcı sayısı kontenjanlarla sınırlıdır. Detaylı bilgi almak için 0850 755 04 06 no’lu iletişim merkezimizi arayabilir veya ön kayıt formunu doldurabilirsiniz.
Teorik Dersler Pratik Dersler Eğitim Programı
Defansif ve Performanslı Sürüş
Defansif ve performanslı sürüş ile ilgili temel prensipler ve dikkat edilmesi gereken ana konular.
Lastikler
Lastikler hakkında bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken konular, rutin olarak yapılması gereken kontroller.
Fren yapma ve vites değiştirme
Doğru şekilde fren yapma yöntemleri, vites değişimlerinde dikkat edilmesi gereken konular.
Sürüş çizgisi
Kuru zeminlerde ve karlı, yağmurlu gibi kaygan zeminlerde özellikle viraj alırken ve yüksek süratlerde otomobil kullanırken, viraj üzerinde otomobilinizin tekerleklerinin takip etmesi gereken ideal çizgi hakkındaki bilgiler.
Yol tutuş dinamikleri
Otomobilin, verdiğiniz gaz-fren-direksiyon hareketleri gibi girdilere olan tepkilerinin dinamik karakterleri ve buna bağlı olarak yola iyi tutunmasına ya da yoldan kayarak, savrularak tehlikeli durumların oluşmasına neden olan etkenler.
ABS, TC, DSC gibi elektronik destek sistemleri
Sıkça duyduğumuz ve artık bir çoğu standart olarak sunulan elektronik destek sistemlerinin çalışma prensipleri ve doğru şekilde kullanımı.
Yarış Pistinde;
Slalom - Direksiyon hakimiyeti - Fren
Sabit ve değişken aralıklarla dizilen kukaların arasında sürüş gerçekleştirilerek, teorik derste anlatılan tekniklerin uygulanması ile sert kaçış manevraları ve doğru direksiyon, gaz ve fren kullanımının eğitim otomobillerimiz ile pratik yapılması.
Skidcar - Kayan otomobil deneyimi
Yüksek hızda veya karlı-buz tutmuş zeminlerde otomobilin istenmeyen ve tehlikeli bir şekilde kayması durumunun özel ekipman ile donatılmış eğitim otomobilimiz ile simüle edilerek tecrübe edilmesi. Eğitim otomobillerimiz normal koşullarda 90 km/s gibi tehlikeli hızlarda meydana gelen kayma hareketini özel ekipmanı sayesinde 20 km/s gibi güvenli bir hızda gerçekleştirebilmektedir.
İdeal sürüş çizgisi
Performanslı ve hızlı sürüş esnasında otomobilimizin virajları en güvenli ve en hızlı şekilde almasını sağlamak amacı ile lastiklerin takip etmesi gereken ideal yol çizgisi anlatımının pratik uygulaması yapılacaktır. Bu çizgi aynı zamanda yarış çizgisi olarak da adlandırılmaktadır. Uygulama yarış pistinde eğitim otomobillerimiz ile yapılacaktır.
Viraj alma
Teorik derste anlatılan, virajları en hızlı ve güvenli şekilde dönmemizi sağlayan önemli konuların aynı anda uygulanarak pratik edileceği ve önünüzdeki eğitmen otomobilini takip ederek yapılması gerekenleri en iyi şekilde anlamanızı sağlayacak pratik uygulamadır. Uygulama sırasında yanınızda oturacak olan eğitmenlerimiz de sizleri doğru şekilde yönlendirecektir. Uygulama yarış pistinde eğitim otomobillerimiz ile yapılacaktır.
Patinaj kontrolü
Lastiklerin yola tutunmasını azaltarak, otomobilin kontrolünün kaybedilmesindeki önemli etkenlerden biri olan ve patinaj ile ilgili pratik uygulamalar eğitim otomobillerimiz ile yapılacaktır.
Zamanlama
Teorik ve pratik derslerde öğrendiklerinizin doğru uygulanması ve iyi bir sonuç alınması için gerekli olan en önemli etken olan "zamanlama" tüm uygulamalarımızda eğitmenlerimiz tarafından özellikle üzerinde durulan konulardandır.
  PERFORMANS SÜRÜŞ EĞİTİMİ PROGRAMI
  09:00 - 09:30     ALANA VARIŞ VE KAHVALTI
  09:30 – 10:45     TEORİK EĞİTİM
  10:45 – 11:00     KAHVE MOLASI
  11:00 - 13:00     EĞİTİM İSTASYONLARI, DRIFTCAR YARIŞMASI
  13:00 - 13:45     ÖĞLE YEMEĞİ
  13:45 - 14:45     PİST SÜRÜŞÜ 1
  14:45 - 15:00     KAHVE MOLASI
  15:00 - 16:00     PİST SÜRÜŞÜ 2
  16:00 - 16:15     KAHVE MOLASI
  16:15 – 17:00     KATILIMCI ARACI TURLARI
  17:00 - 17:30     SERTİFİKA SUNUMU VE DRIFTCAR ÖDÜL TÖRENİ
  17:45     ALANDAN AYRILIŞ

* Eğitim programındaki saat aralıkları katılımcı adedine göre değişiklik gösterebilir.

ÖN KAYIT FORMU
En yakın performans sürüş eğitimine katılmak için aşağıdaki formu doldurabilir ya da 0850 755 04 06 no’lu iletişim merkezimiz ile temasa geçebilirsiniz.
Lütfen katılmak istediğiniz zaman aralığını “Mesajınız” kısmında belirtiniz.

Kişisel Bilgiler
İletişim Bilgileri
İletilecekler
Kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında aydınlatma metnini buradan inceleyebilirsiniz.

BOM Motor Sporları ve Ticaret A.Ş.’nin güncel haberleri, fırsatları ve etkinliklerinden haberdar olmak için ileti almak ister misiniz?

Evet Hayır
(*) işareti olan alanlar zorunludur.