KAR VE BUZ
SÜRÜŞ EĞİTİMİ.

Tamamen donmuş, Kars Çıldır gölünde, buz üzerinde, en gerçekçi ve eğlenceli ortamda sınırların zorlandığı unutulmaz bir deneyimi ve atmosferi garanti ediyoruz.

BOM Akademi Kar ve Buz Sürüş Eğitimi, her yıl Şubat ayı içinde, BMW ve MINI otomobillerle, tamamen donmuş olan Çıldır Gölü üzerinde verilmektedir. Buz kalınlığının günlük olarak elektronik cihazlarla ölçüldüğü pistimiz, 40-60 cm aralığında kalınlığa sahip buz zeminin üzerinde son derece güvenli ve bir o kadar da eğlenceli bir ortamda limitlerin zorlanabildiği, otomobillerin ve SUV araçlarının performanslarının sınanabildiği mükemmel bir doğal ortamdır.

Land Rover Kar Sürüşü

Land Rover Experience ile Kar Sürüş etkinliğinde, BOM Akademi eğitmenleri eşliğinde Land Rover’ların farklı zemin ve hava koşullarında, üstün yol tutuş kabiliyetlerini ve teknolojik yeniliklerini deneyimleyebileceksiniz. Zorlu kış koşullarında, hem sürüş becerilerinizi geliştirebileceğiniz hem de Land Rover modellerini limitlerine kadar zorlayabileceğiniz bu etkinlikte, kendi sınırlarınızın da farkına varacaksınız.

Farklı talepleriniz ve grup katılımı şartları için bizimle iletişime geçebilirsiniz: info@bomakademi.com

*Katılımcı sayısı kontenjanlarla sınırlıdır. *Katılımcı sayısı kontenjanlarla sınırlıdır. Detaylı bilgi almak için 0850 755 04 06 no’lu iletişim merkezimizi arayabilir veya ön kayıt formunu doldurabilirsiniz.--%>
Teorik Dersler Pratik Dersler
Sınıf Ortamında
Kar ve Buz üstünde sürüş ile ilgili bilinmesi gerekenler
Kar ve buz üstünde otomobil kullanırken dikkat edilmesi gereken konular.
Lastikler
Lastikler hakkında bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken konular, rutin olarak yapılması gereken kontroller.
Fren yapma ve vites değiştirme
Doğru şekilde fren yapma yöntemleri, vites değişimlerinde dikkat edilmesi gereken konular.
Sürüş çizgisi
Özellikle karlı, yağmurlu gibi kaygan zeminlerde özellikle viraj alırken ve yüksek süratlerde otomobil kullanırken, viraj üzerinde otomobilinizin tekerleklerinin takip etmesi gereken ideal çizgi hakkındaki bilgiler.
Yol tutuş dinamikleri
Otomobilin, verdiğiniz gaz-fren-direksiyon hareketleri gibi girdilere olan tepkilerinin dinamik karakterleri ve buna bağlı olarak yola iyi tutunmasına ya da yoldan kayarak, savrularak tehlikeli durumların oluşmasına neden olan etkenler.
ABS, TC, DSC gibi elektronik destek sistemleri
Sıkça duyduğumuz ve artık bir çoğu standart olarak sunulan elektronik destek sistemlerinin çalışma prensipleri ve doğru şekilde kullanımı.
Kar ve Buz üstünde sürüş ile ilgili bilinmesi gerekenler
Kar ve buz üstünde otomobil kullanırken dikkat edilmesi gereken konuların sözlü ve görsel sunumla anlatılması.
Eğitim pistinde
Direksiyon hakimiyeti
İki geniş daire oluşturacak şekilde dizilmiş kukalar etrafında 360 derece dönüş manevrası ve iki dairenin etrafında 8 çizer gibi dönüş manevraları ile doğru direksiyon, gaz ve fren kullanımının eğitim otomobillerimiz ile pratik yapılması.
Kar ve buz üstünde otomobil kullanma
Donmuş göl üzerinde hazırlanan yaklaşık 2 km’lik özel parkurumuzda teorik derste anlatılan konuların ve özellikle karlı, buzlu zeminlerde dikkat edilmesi gereken konuların eğitmenler eşliğinde kurs otomobilleri ile pratik yapılması. Katılımcılarımızın normal koşullarda nadiren karşılaşacağı bu doğal ortamda sürüş tecrübeni arttırmaları için parkurda en az 10 tur eğitim otomobillerimizi kullanmaları sağlanacaktır.
İdeal sürüş çizgisi
Özellikle virajlarda, lastiklerin takip etmesi gereken ideal yol çizgisinin kullanılması daha az direksiyon hareketi ile otomobilin yol tutuş performansının korunması anlamına gelmektedir. Bu tekniklerin eğitim otomobillerimiz ile pratik yapılması.
Patinaj kontrolü
Lastiklerin yola tutunmasını azaltarak, otomobilin kontrolünün kaybedilmesindeki önemli etkenlerden biri olan ve patinaj ile ilgili uygulamaların eğitim otomobillerimiz ile pratik yapılması.
Zamanlama
Teorik ve pratik derslerde öğrendiklerinizin doğru uygulanması ve iyi bir sonuç alınması için gerekli olan en önemli etken olan "zamanlama" tüm uygulamalarımızda eğitmenlerimiz tarafından özellikle üzerinde durulan konulardandır.
1. Grup eğitim Programını İndirmek İçin Tıklayınız!

2. Grup eğitim Programını İndirmek İçin Tıklayınız!


Program detayları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Telefon: 0850 755 04 06

E-Posta: info@bomakademi.com

ÖN KAYIT FORMU
2022 Kar ve Buz Sürüş Eğitimi’ne katılmak için aşağıdaki formu doldurabilir ya da 0850 755 04 06 no’lu iletişim merkezimiz ile temasa geçebilirsiniz.

Kişisel Bilgiler
İletişim Bilgileri
İletilecekler
Kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında aydınlatma metnini buradan inceleyebilirsiniz.

BOM Motor Sporları ve Ticaret A.Ş.’nin güncel haberleri, fırsatları ve etkinliklerinden haberdar olmak için ileti almak ister misiniz?

Evet Hayır
(*) işareti olan alanlar zorunludur.